Întrebări Frecvente
O replica solida ce prezinta multiple avantaje. Patul fix permite folosirea unui acumulator mare care bineinteles prezinta o autonomie marita. Constructia din metal a corpului replicii ofera o rezistenta sporita in exploatare. Unul din atuuri il reprezinta RIS'ul frontal care permite accesorizarea replicii in functie de diferitele situatii in care este exploatata replica. Poate o lanterna pentru Jocurile de Noapte sau un Maner pentru o mai buna manipulare.
Aceasta replica este precisa, fiabila si solida. O buna alegere pentru jocurile in conditii dificile.
Specificații Echipament
| Versiune gearbox | Version 2 |
| Mod tragere | Semi/Auto |
| Hop up | Reglabil |
| Conector baterie | Tamiya Mica |
| Viteza | 115 - 120 m/s |
| Baterie recomandata | 9.6 V Ni-MH Mini |
| Diametru teava interna | 6.04 mm |
| Material | Metal, Metal, Aluminiu, ABS |
| Platforma corp | MP5 |
| Lungime teava interna | 220 mm |
| Lungime | 710 mm |
Descriere Produs
Prezentare
Unul din modelele celebrului MP5 construit de Heckler & Koch, MP5-A4 este dotat cu unul din ultimele modele de Trigger Group. Ce diferentiaza acest trigger grup de celelalte modele sunt capabilitatile multiple se tir. Pictogramele clasice SEF adica Safe, Semi, Auto au tost inlocuite cu simboluri reprezentate de gloante pentru o mai buna percepere a functiilor.
Exteriorul replicii
Replica de airsoft iese in evidenta in primul rand prin RIS'ul frontal pe care se poate monta o multitudine de accesorii; lanterne tactice, lasere, Manere de toate felurile si marimile si multe altele. Corpul replicii de airsoft este contruit din metal, monobloc asemanator armei adevarate. Dezansamblarea principala a replicii de airsoft se realizeaza prin indepartarea a 2 pini. Patul si partea inferioara a jucariei sunt contruite din plastic ABS.
Interiorul replici
Replica de airsoft este dotata din fabrica cu teava de precizie cu diametru de 6.04mm fapt ce contribuie substantial la precizie. Grupajul si constata bilelor este una foarte buna. Reglajul HopUp'ului este amplasat in portul ejector al replicii de airsoft, dezvaluinduse prin actionarea parghiei de armare.
Gearboxul este versiune 2 din metal, deasemenea si rotile si bucsele. Pistonul capul pistonului si capul cilindrului sunt contruite din polycarbonat. Motorul este unul High Torque capabil sa comprime arcuri destul de puternice.
Alimentare
In pachet este inclus un acumulator Ni-Mh de 8.4V si 1200mAh ce se monteaza in patu replicii de airsoft. Pentru accesarea bateriei tebuie indepartat suportul de cauciuc din spatele patului prin alunecare. Se recomanda folosirea unui acumulator Ni-Mh Large nu mai mare de 9.6V si 4000mAh sau un acumulator Li-Po nu mai mare de 7.4V si 3000mAh. Pentru o buna fuctionare nu se recomanda folosirea unul acumulator mai mare de 9.6V.