Întrebări Frecvente
Dragon M4A1 Foliage
Cod produs: A7004
Una dintre cele mai ieftine replici ale platformei M4A1 existente pe piata. In ciuda faptului ca exteriorul este fabricat in mare parte din plastic ABS, internele reusesc sa impresioneze prin performantele lor. Gearboxul este fabricat din metal si poate propulsa o bila de 0.20g cu o viteza de aproximativ 115 -120 metri pe secunda. Camera de hop-up este reglabila, replica reusind astfel sa atinga distante de angajare destul de mari.
Specificații Echipament
| Versiune gearbox | Version 2 |
| Mod tragere | Semi/Auto |
| Hop up | Reglabil |
| Conector baterie | Tamiya Mica |
| Viteza | 115 - 120 m/s |
| Baterie recomandata | 9.6 V Ni-MH Mini |
| Diametru teava interna | 6.08 mm |
| Material | ABS, Metal, ABS |
| Platforma corp | M4 |
| Lungime teava interna | 363mm |
| Lungime | 805 mm / 890 mm |
Descriere Produs
Prezentare
Avem placerea de a va prezenta una dintre cele mai ieftine platforme M4 de airsoft prevazuta cu gearbox metalic. Aceasta jucarie este fabricata din materiale plastice in mare parte dar performantele sale reusesc sa impresioneze.
Exteriorul replicii
Dupa cum am spuns. Aceasta replica de airsoft este fabricata in mare parte din plastic ABS rezistent. Teava externa, corpul, catarea, manerul si alte elemente, pana si selectorul de tir este din plastic. O parte din sistemele de legatura ale componentelor sunt fabricate din metal rigidizand astfel intreg ansamblu. Tubul patului este fabricat din metal, echilibrand replica de airsoft destul de bine. Per total replica de airsoft are o greutate extrem de scazuta, dand senzatia de fragilitate. Anumite teste au aratat in schimb ca nu este chiar atat de fragila pe cat pare.
Interiorul replicii
In interior un gearbox versiune 2 face legea. Este fabricat din metal iar impreuna cu o camera de hopup reglabila si o teava interna cu lungimea de 363 mm poate propulsa o bila cu greutatea de 0.20g cu o viteza de 120 de metri pe secunda. Destul de tare avand in vedere exteriorul ce denota fragilitate. Ce este si mai interesant este faptul ca gearbox-ul este standard, permitand astfel un posibil upgrade. Reglajul camerei de hopup se regaseste in portul ejector iar pentru a deschide clapa protectoare este necesara actionarea parghiei de armare.
Alimentare
In pachetul replicii de airsoft se afla un acumulator de 8.4V si 1200mAh. Se recomanda utilizarea unui acumulator nu mai mare de 9.6V deoarece componentele interne vor avea de suferit. Se recomanda utilizarea bilelor de calitate pentru performante optime si pentru a pastra replica de airsoft in conditii bune de functionare. Pentru performante optime se recomanda bile cu greutatea de 0.25 grame.