Întrebări Frecvente
O replica deosebita menita sa avantajeze utilizatorul in luptele in spatii restranse. M4 URX Shorty marca Vega Force Company. Calitatea materialelor este deosebita si mai ales precizia cu care sunt fabricate si asamblate componentele. Materialul predominand este aluminiul, usurand astfel intreg ansamblu dar oferind totodata rezistenta. Patul de tip MOE Magpul ofera o buna manevrabilitate si posibilitate de reglaj. Sistemul frontal de sine de tip RAS poate fi accesorizat in multe feluri. Internele replicii nu sunt deloc mai prejos, oferind calitate si fiabilitate. Rotile cu auto shiming si rulmentii de 8mm ofera un randament bun replicii imbunatatind autonomia acumulatorului. Bineinteles, sa nu uitam de motorul High Speed.
Specificații Echipament
| Versiune gearbox | Version 2 |
| Mod tragere | Semi/Auto |
| Hop up | Reglabil |
| Conector baterie | Tamiya Mica |
| Viteza | 100 - 105 m/s |
| Baterie recomandata | 7.4 V Li-Po 1200mAh |
| Diametru teava interna | 6.08 mm |
| Material | Aluminiu, Otel, Policarbonat, Aluminiu, ABS |
| Platforma corp | M4 |
| Lungime teava interna | 230 mm |
| Lungime | 728 mm |
Descriere Produs
VFC M4 URX Shorty reprezinta o platforma M4 destinata exclusiv luptelor in spatii restranse. Utilizarea aliajelor de aluminiu permit pastrarea unei greutati reduse dar totodata oferind o buna rezistenta mecanica. Eficientizand pe cat posibil randamentul utilizatorului.
Exteriorul replicii
Aceasta replica de airsoft deosebita fabricata de Vega Force Company copiaza atent arma reala, este reaizata din aluminiu de calitate, reducand astfel greutatea dar marind rezistenta mecanica. Partile componente ale replicii sunt fabricate foarte atent, imbinarea lor este precisa, neexistand joc intre ele. Elementele din plastic ABS sunt; manerul si patul. De mentionat este patul replicii de airsoft, de tip Magpul MOE.
Replica este prevazuta in partea frontala cu un sistem de sine de tip free-float model Knight's Armament sau pe scurt RAS (Rail Application System) din aluminiu, oferind o buna posibilitate de accesorizare precum; lanterne, lasere, manere si altele. Pentru atasarea curelei de sustinere, replica de airsoft este prevazuta cu 2 locasuri QD deasupra manerului. Aceste prinderi sunt fabricate din otel si sunt incastrate in corpul armei. Selectorul de tir, Mag catch-ul si bolt catch-ul sunt ambidextre.
Ochirea se realizeaza utilizand catarile metalice rabatabile, bineinteles reglabile. Dust cover-ul replicii de airsoft este functional si este prevazut cu functia de "bolt stop" pentru a usura reglarea hopup-ului.
Interiorul replicii
Replica de airsoft funtioneaza cu un gearbox versiune 2 din metal de calitate. Rotile cu auto-shiming sunt sustinute de rulmenti de 8mm rezistenti, usurand miscarea de rotatie contribuind la autonomia acumulatorului. Replica de airsoft este prevazuta cu hopup reglabil, imbunatatind mult raza de actine. Motorul replicii de airsoft este de tip High Speed iar viteza replicii de airsoft este de aproximativ 100-105 metri pe secunda masurata cu bile de 0.20g. Se recomanda utilizarea bilelor cu greutatea de 0.25g pentru performante optime.
Alimentare
Replica de airsoft este dotata cu mufa Tamiya mica, replica de airsoft suporta acumulatori de 7.4V LiPo sau 8.4V si 9.6V NiMh. Nu se recomanda folosirea unui acumulator mai mare de 9.6V intrucat replica de airsoft se poate defecta. Se recomanda utilizarea unui acumulator de 7.4V 1200mAh de tip stick ce se monteaza in tubul patului.